loading
Sertifika
Elektronik Terazi Teknik Destek
Tuşlardan bir kısmı basmıyor,cihazımın garantisi devam etmektedir ne yapmalıyım?

Cihazın tuş takımı arızalanmış olabilir veya içerisindeki elektronik donanımda arıza oluşmuş olabilir, en yakın yetkili servise danışmalısınız . Cihazın tuş takımında fiziksel tahribat (yanlış kullanımdan kaynaklanan yırtılma veya üzerine sıvı dökülmesi v.b.) oluşmuşsa garanti kapsamına alınmaz. Bu durumda işçilik alınmaz ancak değişecek parça fiyatlandırılır. Cihazın garanti belgesinde garanti koşulları ile ilgili bilgiler bulunmaktadır.

Cihaz akü ile çalışmıyor.

Beslemeyi ve besleme kablolarını kontrol edin. Cihazınızın sarj süresinin yeterli olmasına dikkat edin. Çözüm sağlayamazsanız en yakın teknik servise başvurun.

Piller çabuk bitmekte, pilleri daha uzun süre kullanmak için ne yapmalıyım?

Cihazınızda alkalin pil kullanmaya özen gösterin, alkali pil kullanılmayacaksa sızdırmaz çelik tipte pil tercih edin. Pilleri değiştirirken grup şeklinde tümünü değiştirin. Cihazlarda işlem yapılmadığında otomatik kapanma fonksiyonunu devreye alın, bu pillerin daha uzun süre kullanılmasını sağlayacaktır.

Terazi hatalı tartım yapıyor sebep ne olabilir?

Terazinin dengede olaması gerekmektedir, terazi dengede değilse dengeli konuma getirin. Tartım tablasının sağ, sol ve alt kısmını kontrol edin, herhangi bir yere değmediğinden emin olun.

Göstergedeki ağırlık değeri sürekli değişip sabitlenmiyor sebep ne olabilir?

Besleme voltajının problemsiz olduğunu kontrol edin ve kullanım kılavuzunda açıklanan uyarı ve önlemlere uyduğunuzdan emin olun. Eğer herşey normalse en yakın teknik servise başvurun.

Ürüne ait kalibrasyon sertifikasını nasıl temin edebilirim?

Cihazların fabrika çıkışında gerekli kalibrasyon testleri yapılmaktadır ancak cihazla ilgili kalibrasyon sertifikası, kalibrasyon raporu düzenleme yetkisine sahip akridite laboratuarlardan temin edilmelidir.

Göstergede hata mesajı gözleniyor ve tartım durumuna geçmiyor sebep ne olabilir?

Cihazın tartım yapmasını engelleyen bir problem oluşmuş. Kullanım kılavuzunda hata mesajı ile ilgili açılamalara bakın. Daha fazla bilgi için en yakın tekniz servise başvurun.Tuş takımı değişmeli vb.

Cihaz elektrik bağlantısı yapılmış olmasına rağmen çalışmıyor sebep ne olabilir?

Cihazın sigortasını ve enerji kablo bağlantısını kontrol edin, bunlarda bir problem gözlenmiyorsa cihazda problem olabilir. En yakın Teknik servise başvurun..

Span ve Linearity kalibrasyon arasındaki fark nedir?

Bir span kalibrasyon genellikle sıfır ve tam kapasite 2 noktada dengesini ayarlar. Linearite kalibrasyon ise 3 noktada dengesini ayarlar. Genellikle sıfır, yarım kapasite ve tam kapasite şeklinde kalibrasyon gerekir.

Denge kalibrasyon ne sıklıkta gerekir?

Kalibrasyon için belli bir tarih baz alınmalıdır. Periyodik aralıklarla yapılan kalibrasyon değerleri not alınmalıdır. Uygulamanın hassasiyetinin gerektirdiği aralıklarla kalibrasyon yapılmalıdır. Örneğin hergün gün başında yapılabilir. Zaman kontrol dengesi doğru bir şekilde ayarlanmalı ve kalibre edilmeli ve kaydedilmelidir. Bundan sonra aralıkları ayarlamak için belli bir tarih aralığı kullanabilirsiniz.

Okunabilirlik ve doğruluğu aynı şey midir?

Hayır, bir denge okunabilirlik küçük miktar bir denge sağlayacaktır. Doğruluk ise bir numunenin ağırlığı, bilinen ve görüntülenen ağırlık arasındaki farktır.

TAMİR BAKIM ONARIM‏

Jadever teknik servis İstanbul,da merkez servis ve yurt geneli teknik servislerimiz vardır .Bu sorumluluğu ​vakum makinesi terazi baskül arızalarda en hızlı çözüm sunmaktadır bunun için yedek parça aksam ve gerekli donanım Jadever bünyesinde bulunmaktadır. Ayrıca sorularınız için 4446031 müşteri hizmetlerinden destek alabilirsiniz. Tamir işlemi bitip terazi veya vakum makinesi teslim aldığınızda, kapıda ister kredi kartı ile ister nakit olarak ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

TEKNİK SERVİS TAMİR SÜRESİ YAPILAN İŞLEMLER

1) YAZILIM ​VE HATA KODLARI TESPİT

2) ARIZA DEVRE VE İŞLEMCİ ANALOG ENTEGRE ARIZA TESPİT

3) DIŞ FAKTÖR HATA KODLARI VE YANLIŞ KULLANIM TESPİT

4) KABLO VE AKIM KONTROLÜ TESPİT

5) FABRİKASYON HATALI ÜRETİM TESPİT

6) VAKUM MAKİNESİ TERAZİ BASKÜLER,DE HAZIR KONUMDA TEST VE SON KONTROL YAPILMASI

7) VAKUM MAKİNESİ TERAZİ BASKÜL TEMİZLENMESİ VE AMBALAJ YAPILMASI

JADEVER BÜNYESİNDE DIŞINDA TESLİM EDİLEN VAKUM MAKİNESİ TERAZİ VE BASKÜLLER CİHAZ HATA ONARIM VE TAMİR YAPILAMASI DURUMUNDA FİRMAMIZ SORUMLU DEĞİLDİR AKSİ TAKDİR FAZLADAN OLUŞACAK MASRAFLAR KULLANICI TARAFINA YANSITILACAK

Elektronik Terazi veya Baskül Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

1) Üretici ve ithalatçı Türkiye sınırları içerisinde olmalı

2) Üretici firma ve servis garantisi olması

3) Terazinin servis listesi bulunmalı

4) Terazinin yetkili servis istasyonlarını bildiren adres ve telefon bilgisi bulunmalı

5) Terazinin kulanım kılavuzu bulunmalı

6) Terazinin en az 2 yıl garantisi olması

7) Terazi üretici firma tarafından kalibrasyon yapılmış olmalı

8) Terazinin etiket bilgisi olmalı

9) Terazinin üretim tarihi olmalı

Elektronik Terazi veya Baskül Periyodik Bakım
Elektronik Terazi veya Baskül Periyodik Bakım

Elektronik tartı ve vakum makineniz​ daha uzun süre sorunsuz ve yüksek performans ile kullanabilmesi, ortaya çıkan arızaların kısa bir süre içinde giderilmesi ve oluşabilecek olan arızaların oluşmadan engellenebilmesi için​ tartı ve vakum makineleriniz düzenli olarak​ ​periyodik bakımları yapılmalıdır. ​Aylık ​ve ​yıllık​ bakımların kullanıcı tarafından yapılması uygunken, aylık kontrollerin uzman, eğitimli bir teknisyen tarafından yapılması gerekmektedir. Bu bakımlar garanti süresi boyunca mutlaka yetkili servisler tarafından yapılmalıdır. Garanti süresi sona erdiğinde ise ​JADEVER ​Yetkili servisleri ile yapacağınız periyodik kontrol ve bakım anlaşması ile​ tartı ve vakum makineleriniz ​ 7 / 24 düzenli bir bakım hizmeti almış olacaksınız. Ayrıca bu sözleşme kapsamı içinde kalan arıza ve bakım hizmetlerinde ayrıca bir işçilik ücreti vermezsiniz.

Elektronik Terazi ve Baskül Nasıl Çalışır?

Tartının üzerindeki platforma nesneyi koyduğumuzda platform altındaki yük hücreleri(loadcell) ile ağırlık hissedilir ve bu ağırlık indikatör üzerindeki lcd ekrana sinyal gönderip bu sinyaller kilo veya gram olarak gösterilir.

Elektronik Baskül Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

1) İlk önce baskül göstergesi güç ve ya adaptör takılır

2) Bağlı olan piriz ek seyyar çoğaltma ve piriz bağımsız olamalı ve topraklama olmalı

3) ​Gösterge açma kapama ve ya düğmesine basılarak açılır sayma işlemi yaptıktan sonra sıfır denge çalışır

4) Baskül platform kefe her han gibi bir nesne değmemeli ayakları dengede ve sabit olmalı aksi takdirde yanlış ölçüm yapar.

5) Baskül platform yük hücresi koruması tampon civatası sökülmeli

6) İndikatör adaptör şarj ettiği kontu rol etmeli şarj zayıfsa yanlış tartım yapar

7) Gösterge birim özelliği kg ve ya g olmalı yağ ve sıvı gaz tartımında olursa birim kg tartım yanlış ölçüm olur

8) Baskül kalibrasyon ve setup ayarlarını yetkili servis dışında mudahile edilmemelidir.

9)Elektronik baskül direk güneş ışığı ve yağmur altında kullanılmalıdır.

10)Gösterge soket kablo tutularak söküp çekip çıkartılmalı

11) Göstergede hata kodu gösteriyorsa servis başvuru yapılmalı

Tartı Aletlerinin Endüstrideki Yeri

Tartı aletleri bir şeyin var olduğunu belgeleyen en önemli araçtır, bunun için tartının insan hayatında çok önemli bir yeri vardır. İnsanlar tabiattaki tüm maddelerin ağırlıklarını belirlemiş, yaptıkları her işin doğruluğuna ağırlık ölçerek ulaşmışlardır. Bu yüzden tartı aletleri dünyadaki tüm sektörlerde en çok kullanılan ölçme sistemi olmuştur. Tartı aletlerinin insan hayatındaki bu önemli yeri dolayısıyla gelişmiş ülkelerde belirli standartlar konulmuş ve üreticilerin bu standartlara uyması zorunlu koşulmuştur.

JADEVER ​Ürünlerinin Sektörlere Göre Durumu

JADEVER ​ hem ara ürünleri, otomatik-otomatik olmayan tartı aletleriyle ve​ paketleme makineleri ​ müşteriye özel ürünleriyle endüstriyel anlamda tüm sektörlerdeki kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamaktadır. ​Jadever ​ ürünlerinin tasarımında endüstri ortamının ağır koşulları göz önünde tutulduğu için bu şartlarda çalışan ağır hizmet sektörlerinde özellikle tercih edilirken diğer sektörlerde de bu üstünlük ön plana çıkmaktadır.​

GIDA - ÇİMENTO - KİMYA - MADENCİLİK - MAKİNE - ​DEMİR ÇELİK(METAL) - TARIM HAYVANCILIK - TEKSTİL - TAŞIMA LOJİSTİK - İNŞAAT​